– موزه موسیقی در گیلان احداث می شود – لنگرخبر

به گزارش خبرگزاری فارس از رشتف ولی جهانی مدیرکل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان امروز در حاشیه بازدید از مدرسه فروغ رشت با بیان اینکه گیلان صاحب موزه موسیقی می شود، اظهار کرد: گیلان به جهت پیشینه تاریخی که دارد گلچینی از ظرفیت ها و قابلیت های تاریخی، گردشگری و باستانی است.
وی از مرمت و بازسازی مدرسه فروغ رشت خبر داد و افزود: این مجموعه با اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال و انتخاب پیمانکار ذیصلاح عملیات مرمت و بازسازی می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به اینکه مدرسه فروغ رشت پس از مرمت و بازسازی تبدیل به موزه موسیقی شده و در اختیار هنرمندان قرار می گیرد، بیان کرد: در این مرحله از پیمان مرمت و تعویض درب ها، لمبه کوبی طبقه دوم و مرمت دیوارهای داخلی از جمله برنامه های مورد نظر اداره کل بوده، در مراحل بعدی نیز قسمت های مختلف دیگر مورد مرمت و بازسازی قرار خواهد گرفت.
وی ساماندهی بناهای تاریخی فاخر استان را یکی از ضروریات مهم دانست و تصریح کرد: در سال های اخیر و در دولت مردمی ایران قوی دکتر رئیسی اقدامات خوبی در راستای حفظ، احیا و مرمت بناهای تاریخی صورت پذیرفته و امید است با مشارکت مالکان بناهای تاریخی اعم از دولتی و خصوصی بتوانیم تا حدود زیادی ساختمان های تاریخی ارزشمند استان را ساماندهی نموده و از خطر آسیب و نابودی حفظ کنیم.
مدرسه فروغ قدیمی ترین مدرسه دخترانه رشت و جزو نخستین مدارس دخترانه در ایران بوده که در سال ۱۲۸۲ خورشیدی در محله آفخرا تأسیس شده است.
پایان پیام/۳۳۸۹/س
نظر شما:
گنئئحخ

source

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *