– اختتامیه رویداد «جهاد رسانه ای؛ روایت امید و پیشرفت» ایسنا برگزار شد – لنگرخبر

به گزارش ایسنا، به مناسب روز خبرنگار رویدادی رسانه ای با عنوان «جهاد رسانه ای؛ روایت امید و پیشرفت» امروز یکشنبه (۲۲ مرداد ماه) در سالن همایش های پژوهشگاه فرهنگ و هنر جهاددانشگاهی برگزار شد.
از حاضران در مراسم اختتامیه رویداد «جهاد رسانه ای؛ روایت امید و پیشرفت» می توان به سیدمحمد حسینی (معاون پارلمانی رییس جمهور)، حسن مسلمی نائینی(رییس جهاد دانشگاهی)، سپهر خلجی (رییس شورای اطلاع رسانی دولت)، احسان صالحی (دبیر شورای اطلاع رسانی دولت)، علی منتظری (عضو هیات علمی و رییس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاددانشگاهی)، حسن فارسی (قائم مقام رییس جهاددانشگاهی و معاون هماهنگی و امور مجلس)، پدرام پاک آیین (سخنگوی وزارت بهداشت)، احمد صدری (مشاور معاون هنری وزیر ارشاد و مدیر کمیته های تخصصی شورای ارزشیابی هنرمندان)، حسن میثمی (مدیرکل روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری)، علی متقیان، سعید پورعلی و ساسان والی زاده (مدیر عاملان پیشین ایسنا)، هادی قبادی (رییس امور اطلاع رسانی شورای اطلاع رسانی دولت)، محمد آیینی (معاون وزیر راه و شهرسازی)، علی نادری (مدیرعامل خبرگزاری ایرنا)، حمیدرضا بیانی (قائم مقام خبرگزاری ایرنا)، محمدمهدی رحمتی (مدیرعامل خبرگزاری مهر)، محمدعلی مقدسیان (مدیرعامل آنا)، محمد محسن غفوریان نادرنژاد (سرپرست معاونت آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی)، کاظم اولیایی (مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال)، محمدحسین استادآقا (مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی)، محمدمهدی شیخ صراف (سردبیر خبرگزاری کتاب ایران)، محمدعلی نادعلی زاده (مدیرعامل پایگاه خبری جماران)، اعضای جهاددانشگاهی و خبرنگاران ایسنا اشاره کرد.

پیش از آغاز رسمی مراسم، کلیپی از شهیدان جهادگر برای حاضران به نمایش درآمد. همچنین در بخشی از مراسم روز خبرنگار، کلیپی از خبرنگاران ایسنا پخش شد که در آن از خاطرات، دغدغه ها و آرزوهای خود در این عرصه سخن گفتند.
محمدمهدی خیرجو، مدیرعامل ایسنا با اشاره به لزوم پرداخت بیشتر رسانه ای به موضوعات مرتبط با امید و پیشرفت در کشور، بر آشنایی مخاطبان و خصوصا نسل جوان با دستاوردهای ایران از طریق رسانه های داخلی تاکید کرد. او راه اندازی سرویس جدید «پیشرفت» در ایسنا را در راستای همین هدف رسانه ای برشمرد.
مدیرعامل ایسنا در مراسم اختتامیه رویداد «جهاد رسانه ای؛ روایت امید و پیشرفت» که به همت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) برگزار شد، گفت: «امید و پیشرفت» موضوعاتی هستند که حداقل طی دو دهه درباره آنها صحبت می شود و نقطه نظرات مختلفی در این زمینه مطرح است. مقام معظم رهبری نگاه ویژه ای به این موضوعات داشتند و در این زمینه تاکیداتی فرمودند.
وی با بیان اینکه «امید و پیشرفت» لازم و ملزوم هم هستند، در توضیح این نگاه اظهار کرد: امید پیشران و موتور محرک و موتور قوه پیشرفت است و از آن طرف پیشرفت است که باعث امیدبخشی به جامعه می شود.
خیرجو سپس با اشاره به راه اندازی سرویس «پیشرفت» در ایسنا، درباره دلایل این تصمیم، خاطرنشان کرد: با توجه به دستاوردهایی که بعد از انقلاب اسلامی در بخش های مختلف در مولفه های مادی و معنوی داشتیم، جای آن خالی بود که در یک مجموعه رسانه ای، فهرستی را از این دستاوردها و خدمات داشته باشیم تا مردم در جریان آنها قرار بگیرند.

مدیرعامل ایسنا با روایت خاطره ای از تحقیق میدانی بر روی دانش آموزان دهه های ۸۰ و ۹۰، تصریح کرد: در ماجرای صعود ۴۰ ساله انقلاب اسلامی که کتابی هم در این زمینه چاپ شد، دوستان ما تلاشی در این زمینه داشتند، مبنی بر انجام کار تحقیقی بر روی دانش آموزان دهه های ۸۰ و ۹۰ که در یک اردوگاه حاضر بودند. ما در مورد مباحث پیشرفت خدمتشان می رسیدیم و جمع بندی هایی هم در این خصوص در وزارت علوم و آموزش و پرورش ارائه شد؛ آنچه احساس می شد این بود که عمده این دانش آموزان با دستاوردها و پیشرفت هایی که در کشور داریم، آشنایی ندارند و نگاهشان این است که پیشرفت چندانی در کشور رخ نداده است. با تبلیغات رسانه ای که بعضا انجام می شود، اینگونه تصور می کنند که در این حوزه دچار عقب گرد هستیم و مشکلات برجسته می شود. موفقیت ها تا جایی که می شود، سانسور می شود و در مورد آن صحبت نمی کنند. حتی ما رسانه ای ها در یک رودربایستی قرار گرفتیم و آن اینکه اگر به نکته ای که خوب و مفید است، اشاره کنیم، جانبداری تلقی می شود. در صورتی که ما حقیقت را می گوییم و در خیلی مجموعه ها و بعضا حتی رسانه های داخلی آن پیشرفت و موفقیت ها را برجسته نمی کنیم. موفقیتی که توسط خود آنها فتح شده است، نشان داده نمی شود.
خیرجو در بخش دیگری از سخنانش بار دیگر با تاکید بر لزوم پرداختن به پیشرفت های کشور و راه اندازی سرویسی در سایت خبرگزاری دانشجویان ایران با این موضوع، چنین بیان کرد: به نظر می رسد ایسنا با عقبه ای که دارد و همچنین همکاری های خوبی که جهاددانشگاهی دارد، در این حوزه می تواند موثر واقع شود و امید را به جامعه تزریق کند و اینکه بخش های مختلف را تشویق کند که بیایند و به موفقیت ها و پیشرفت هایی که در کشور وجود داشته، بیشتر بپردازند.
مدیرعامل ایسنا گفت: وقتی در جریان اخبار مجموعه های مختلف اعم از دولتی، خصوصی و نهادهای مختلف قرار می گیریم، شگفت زده می شویم اما در رسانه های ما چندان این اخبار دیده نمی شود و در حوزه تولید خبر دچار نواقصی هستیم. شاید به یک خبر بسنده کنیم و خیلی به محتوا عمیق نمی شویم؛ در حالی که یک دستاورد کوچک در دهه های قبل آنقدر برجسته می شود که بعضا یک عده از جوانان یا یک بخش از جامعه ما، فکر می کنند چه دستاوردی در آن دهه ها صورت گرفته است اما حالا اتفاقاتی را رقم نمی زنیم.

محمدمهدی خیرجو در بخش پایانی از سخنانش با اشاره به جشنواره «جهاد رسانه ای؛ روایت امید و پیشرفت» که به همت خبرگزاری دانشجویان ایران برگزار شد، تاکید کرد: ما در ایسنا در فرصت محدود یک ماهه فراخوانی را منتشر کردیم و آثار همکاران عزیزمان در ایسنا را به مناسبت روز خبرنگار جمع آوری کردیم که الحمدلله آثار خوبی هم به دست آمد. امیدواریم در سال آینده تعداد آثار به مراتب بیشتر هم باشد. به نظر می رسد این رویداد از کارویژه هایی باشد که در ایسنا دنبال خواهیم کرد. به همین منظور سرویس «پیشرفت» را به سایت ایسنا اضافه کردیم، تا مخاطبان در سراسر کشور در جریان پیشرفت های کشور در قالب این سرویس باشند.
حسن مسلمی نائینی، رئیس جهاددانشگاهی با بیان اینکه مرکز «نخستی سانان» توسط جهاد دانشگاهی تا پایان سال راه اندازی می شود، اظهار کرد: این مرکز بر روی مغز انسان تمرکز می کند. مرکزهای محدودی در جهان وجود دارند که در این خصوص فعالیت می کنند.
دکتر حسن مسلمی نائینی در رویداد «جهاد رسانه ای؛ روایت امید و پیشرفت» که عصر امروز، یکشنبه ۲۲ مرداد در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری برگزار شد، تصریح کرد: آیه «نون و قلم» در قرآن بیانگر جایگاه قلم و خبرنگار است .
وی با بیان اینکه دو خبرنگار در کاروان امام حسین (ع) حضور داشتند، اظهار کرد: اگر این افراد نبودند، ماجرای کربلا روایت نمی شد. حضرت زینب(س) و حضرت امام سجاد(ع) با موقعیت شناسی توانستند یزید را رسوا کنند و ظلم به اصحاب امام حسین(ع) را بازگو کردند. 

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه ۱۶ مرداد سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی بود، توضیح داد: زبان من در قبال دستاوردهای جهاد دانشگاهی قاصر است. مقام معظم رهبری همواره کارهای جهاد دانشگاهی را ستوده اند. من از شما، مدیران و بازنشستگان جهاد دانشگاهی برای کارهای بزرگ قدردانی می کنم.
وی با بیان اینکه یکی از ثمرات فرهنگی جهاد دانشگاهی را باید خبرگزاری دانشجویان ایران برشمرد، اظهار کرد: پیش از تشکیل ایسنا، ایرنا تنها خبرگزاری کشور بود. ایسنا از پرمخاطب ترین خبرگزاری های کشور است. از بدو تاسیس خبرگزاری تا به امروز، کارهای بزرگی در ایسنا شکل گرفته است. کار بزرگی که در این خبرگزاری شکل گرفه این است که این خبرگزاری دانشجویی است و سپس خبرنگاران حرفه ای تربیت کرده است. من می خواهم که ایسنا به همین نحو باقی بماند.
رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه استکبار جهانی و کشورهای اروپایی با شعار آزادی بیان و بی توجهی به حقوق دیگران به خود اجازه می دهدند که عده ای جیره خوار کتاب آسمانی مسلمانان را بسوزانند، گفت: خبرنگاران نقش پررنگی در این راه دارند و با حضور خود می توانند تاریخ سازی داشته باشند و این مساله را روشن و تبیین حقیقت کنند.
وی ادامه داد: دشمن پس از جنگ نظامی و ترور به جنگ شناختی و ترکیبی روی آورده است. خبرنگاران می توانند جهاد تبیین کنند و با ایجاد محیط امیدآفرین به مسؤولیت خود عمل کند. شهید بهشتی، معتقد است که انقلاب با افسردگی تضمین نمی شود، اما با نشاط و امید تضمین می شود. 
مسلمی با بیان اینکه امید و پیشرفت نسبت مستقیم دارند، افزود: اگر خواهان تمدن نوین اسلامی هستیم، باید به این مؤلفه ها توجه کنیم. ایمان، امید و اعتماد به جوانان مورد تاکید مقام معظم رهبری است و این موارد در شعار سال جهاد دانشگاهی لحاظ شده است. 

وی با بیان اینکه مرکز «نخستی سانان» به همت پژوهشگاه رویان توسط جهاد دانشگاهی تا پایان سال تاسیس می شود، اظهار کرد: این مرکز بر روی مغز انسان تمرکز می کند. مرکزهای محدودی در جهان وجود دارند که در این خصوص فعالیت می کنند. راه اندازی این مرکز سبب می شود که دانشمندان از دیگر کشورها به ایران بیایند و در این خصوص کار کنند. با احداث این مرکز نه تنها از مهاجرت جلوگیری می کنیم، بلکه دانشمندان دیگر کشورها را جذب می کنیم.
رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه خبرنگارانی در راه اطلاع رسانی جان خود را از دست داده اند، تصریح کرد: یاد شهید محمود صارمی را گرامی می دارم. ایسنا، ایکنا، سیناپرس و بازار کار به عنوان چهار خبرگزاری جهاد دانشگاهی هستند. خبرگزاری ایکنا به ۲۱ زبان زنده دنیا فعالیت قرآنی می کند. 
سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رییس جمهور در رویداد «جهاد رسانه ای؛ روایت امید و پیشرفت» که به همت خبرگزاری دانشجویان ایران برگزار شد، با بیان اینکه عنوان روایت امید و پیشرفت برای این رویداد معنادار است، اظهار کرد: ما در رسانه هم مثل نبرد میدانی با دشمن روبه رو هستیم و از این جهت خبرنگاری جهادی سخن درستی است تا بتوانیم در این نبرد رسانه ای مقاومت کنیم و به تبیین پیشرفت های کشور مشغول باشیم. از این جهت در مسیر جهاد تبیین مورد نظر رهبری انقلاب حرکت می کنیم.
وی افزود: نظام اسلامی اگر این خبرنگاران و دوستان رسانه ای نبودند و در این راه از جان خود مایه نمی گذاشتند نمی توانست تا امروز ایستادگی کند و پیش رود؛ بنابراین اگر نقش رسانه ها را از نقش مدیران بیشتر ندانیم، نباید آن را کمتر ارزیابی کنیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری با تاکید بر جایگاه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه و نقش خبرنگاران در این روند، اظهار کرد: اهالی رسانه به خوبی آگاه هستند که اگر یک خبر به صورت ناقض یا تحریف شده منتشر شود، تاثیر منفی آن تا چه اندازه می تواند در ذهنیت مردم و افکار عمومی عمیق باشد.
وی تصریح کرد: امروز شاهدیم که دیگران در تلاش هستند با سیاه نمایی و پمپاژ یأس و ناامیدی هم جهانیان و هم افکار عمومی داخل را نسبت به آینده کشور بدبین کنند تا مانع سرمایه گذاری و رشد اقتصادی کشور شوند، همانطور که شاهد بودیم هیاهو و جنجال سال گذشته چه تاثیری بر شاخص های اقتصادی گذاشت.
حسینی تاکید کرد: نمی خواهیم در زمینه اقداماتی که در کشور در حال انجام است، مبالغه ای صورت گیرد، اما گفته شود که چه اقداماتی در همین سال های اخیر در کشور رخ داده است. ما به هر دلیلی در دهه ۹۰ رشد اقتصادی ناچیزی داشتیم و نرخ تورم تا نزدیک ۶۰ درصد هم رسید.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری یادآور شد: در دهه ۹۰ رشد نقدینگی، رشد پایه پولی و کسری بودجه و کمبود کالاهای اساسی را تجربه کردیم، اما دولت سیزدهم وقتی آغاز به کار کرد با تلاش و مجاهدت شبانه روزی کوشید آن شرایط را تغییر دهد و به بهبود وضعیت کشور کمک کند.
وی با بیان اینکه امروز دولت بااخلاص و باایمان و جهادگرانه عمل می کند، اظهار کرد: در سال اول دولت دائما شاهد برگزاری تجمعات اقشار مختلف از کارگران تا معلمان بودیم که مشکلات فراوانی داشتند و مطالبه رسیدگی می کردند. این امور در دولت پیگیری شد و بعد از آن نیز با نهایی کردن پروژه های نیمه تمام فراوانی در کشور مواجه بودیم که از سال ها قبل برجای مانده بود و دولت همت خود را بر اتمام آن ها قرار داد.
حسینی یادآور شد: اقدام به انجام سفرهای استانی منشاء خیر و برکت است و ادامه خواهد یافت تا یکی بعد از دیگری مشکلات شهرهای مختلف از جمله در امر آب رسانی و سایر مسائل حل و رفع شوند.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه اگر اطلاع رسانی درباره این اقدامات دولت درست انجام نشود دیگران روایت مخدوش خود را از آن ارائه می کنند، گفت: دولت اهل توقف در یک نقطه نیست و به پیشرفت و پیشروی در امور مختلف فکر می کند. راهکارهایی برای برون رفت از مشکلات از جمله پیگیری خودکفایی در تولید برخی محصولات کشاورزی و حتی در سیاست خارجی که غربی ها در آن به دنبال در انزوا قرار دادن ایران بودند و برخی هم در داخل می گفتند شما زبان دنیا را بلد نیستید، اما دیدیم که رئیس جمهوری درهمین مدت دو ساله به ۱۷ کشور دنیا سفر کرد و اقدامات عملی برای ارتقای روابط در دستور کار قرار گفت.
وی ادامه داد: امروز ما با کشورهای جهان از آسیا و آفریقا تا منطقه در ارتباط هستیم و همه این ارتباطات با تبعات اقتصادی همراه است به طوری که بازار وسیعی به روی محصولات ما و شرکت های دانش بنیان مان گشوده شده است.
حسینی یادآور شد: کارهای خوبی در سطح کشور و در استان های مختلف در زمینه های گوناگون در حال انجام است. در سیاست خارجی هم آشکار است که اقدامات ما چگونه پیش می رود. اگر در آلبانی اتفاقاتی می افتد این امر با فعل و انفعالاتی رخ داده و یک باره نبوده است. اگر می بینیم که گشایش هایی در ارزآوری انجام شده با برنامه ریزی دولت بوده است.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: در موضوع فرار مالیاتی، سالیان طولانی افرادی که درآمد سرشاری داشتند اما مالیات نمی دادند در کشور وجود داشت که این افراد شناسایی شدند و امروز منابع ناشی از دریافت مالیات برای پیشبرد امور مختلف کشور به کار گرفته می شود.
حسینی با اشاره به توجه دولت به سازمان جهاد دانشگاهی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی پروژه های متعددی را آغاز کرده است. یک طرح، پروژه اولین شهر معدنی با هدف توسعه ذخایر هماتیت است، طرح دوم توسعه آزمایشگاه پلاسمای خون و طرح سوم نیز
توسعه فناوری شکاف هیدرولیک برای افزایش برداشت از منابع نفت و گاز کشور است که از جمله مهمترین پروژه ها در دستور کار جهاد دانشگاهی با حمایت دولت به شمار می روند.
وی یادآور شد: دولت از هر طرح و ایده خلاقانه که جلوی خام فروشی و اتکای ما به خارج از کشور را بگیرد حمایت می کند. دولت معتقد است نیروهای حزب اللهی، متدین و متخصص باید حمایت شوند و در پیشبرد امور نقش فعال داشته باشند.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری همچنین با تاکید بر پذیرش نقد منصفانه و مشفقانه در دولت، تصریح کرد: نقد این چنینی یک دستور و فرمان دینی است. اما این کار با تخریب و سیاه نمایی متفاوت است. نباید حق و باطل را درهم آمیخت تا تشخیص روشنایی از ظلمت برای مردم دشوار شود.
بر اساس این گزارش، رویداد «جهاد رسانه ای؛ روایت امید و پیشرفت» با تجلیل از خبرنگاران جهادی نیز همراه بود و در جریان آن از برگزیده های جشنواره ای به همین نام تجلیل و جوایزی به آنها اهدا شد.
از میان تعداد آثار ارسالی که شامل ۱۸۷ اثر می شود، ۹۳ اثر از دفتر ایسنای تهران و ۷۶ اثر به دفاتر و مناطق ایسنا اختصاص داشت. همچنین ۱۸ اثر مربوط به رسانه های دیگر و آزاد بوده است. 
ضمن اینکه از میان آثار شرکت کننده با موضوع پیشرفت، ۱۴۳ اثر متنی (در قالب خبر، مصاحبه، گزارش و یادداشت)، ۱۳ متن ترجمه و ۳۱ اثر تصویری بوده است. که در نهایت ۶ اثر شایسته تقدیر و یک اثر به عنوان اثر منتخب معرفی شد.
در این مراسم همچنین متن بیانیه هیات داوران به شرح زیر قرائت شد:
«به نام خداوند لوح و قلم؛ حقیقت نگار وجود و عدم
همکاران گرامی؛ مهمانان محترم
پروندۀ نخستین جشنوارۀ «جهاد رسانه ای؛ روایت امید و پیشرفت» با شناختن برگزیدگان خود بسته شد؛ گرچه روایت مسیر پرپیچ و خم روزنامه نگاری همچنان پابرجاست و ما نیز چون عنوان جشنواره، امید داریم که «نباشد» که نور امید و حقیقت جویی در دل ها خاموش شود و «باشد» که روزنامه نگاران «پاینده و مقتدر» به عنوان حاملان مشعل آگاهی در این راه گرامی داشته شوند.
و اما جشنوارۀ حاضر با تأکید بر اهمیت موضوع امید، به عنوان یکی از درون مایه های اصلی روزنامه نگاری، و نیز پیشرفت و مقولۀ روزنامه نگاری توسعه، با هدف بررسی وضعیت این مقوله در اخبار، و نیز آسیب شناسی کمی و کیفی این موضوع، با عنایت ویژه به پتانسیل های کثیری که در سراسر ایران عزیز وجود دارد، برگزار شد؛ گرچه ضیق زمانی و محدودیتی که عنوان جشنواره به شکل طبیعی ایجاد می کرد، موجب شد تعداد آثار رسیده، به ویژه در بخش چند رسانه ای، کمتر از ظرفیت های وسیع موجود باشد.
سرانجام، آثار ارسالی در دو مرحله و با در نظر گرفتن تطبیق موضوعی با شعار رویداد، رعایت اصول و مبانی خبرنویسی و خبرنگاری و نیز دستور زبان فارسی و آئین نگارش، کیفیت پرداخت به موضوع و سبک و نحوۀ ارائه مطلب مورد بررسی قرار گرفتند.
هیئت داوران جشنواره، فروتنانه و  با سپاس فراوان از روزنامه نگارانی که با وجود فرصت کوتاه از آغاز کار تا زمان انتخاب آثار، لطف خود را شامل حال اهالی ایسنا داشته و آثارشان را ارسال کردند، تلاش نمودند به اصول اخلاقی و مسئولیت های حرفه ای خود پاینده بوده و با رعایت انصاف و بی طرفی، در دو بخش متنی و تصویری، هفت اثر را به عنوان آثار «منتخب و شایسته تقدیر» از میان ۱۸۷ اثر ارسالی برگزینند.
همچنین، تاکید می شود:
همان گونه که در بسیاری از جشنواره ها و مناسبت های مشابه گرد هم آمده ایم تا بیشتر از هر چیز، آرمان و راه مان را مرور نموده و بنگریم در کجای مسیر ایستاده ایم، این بار نیز آنچه در نهایت معرفی می شود، به ویژه با زمان اندکی که در اختیار بود، معرف همۀ آثار و توان روزنامه نگاران نیست؛ نیز «مشت» های رسیده و منتخب، نمونۀ «خروار»ها نیست و نخواهد بود؛ چنان که در بین آثار رسیده، دستاوردهای ارزشمند بسیاری وجود داشت که به دلیل همسو نبودن با عنوان جشنواره، ناگزیر به کنار گذاشتن آن ها شدیم. امید که برای ایجاد زمینۀ حضور بیشتر همکاران جشنواره ای با گسترۀ موضوعی وسیع تر برپا شود.
در ادامه به استحضار می رساند:
هیات داوران در وهلۀ نخست، آثار برگزیده را ذیل عنوان « شایسته تقدیر»  شناسایی کردند اما در نهایت با توجه به شعار جشنواره، تصمیم اکثریت بر این شد که با وجود برخی نقص های حرفه ای که عمدتاً ناظر بر تنظیم و نحوۀ ارائۀ مطالب بود (چنان که بعضاً سوژه های در خوری انتخاب شده اما در بخش پردازش دچار کاستی هایی شدند) « حفظ انگیزه خلاقه و امید» را در روزنامه نگاران محترم، در اولویت قرار داده و دست کم یک اثر را «منتخب» اعلام کنند.
بنابراین، از این فرصت استفاده کرده و به طور ویژه بر ارتقای شاخص های حرفه ای، به ویژه در بخش آثار چندرسانه ای، با توجه به اهمیت این فرم در روزنامه نگاری امروز، تاکید می شود.
در عین حال، آسیب شناسی جشنوارۀ حاضر در دبیرخانه آن می تواند الگویی برای برگزاری رویدادهای مشابه با گستره و تنوع بیشتر باشد. از این رو، پیشنهاد می شود، دبیرخانه نظرات جامعۀ هدف شرکت کننده را دریافت و برای رویدادهای آتی استفاده کند.
در پایان، سپاس از انبوه اعتمادها و پوزش برای تمامی قصورها، و با امید به روزهایی روشن تر برای روزنامه نگاریِ ایران.»

بر این اساس اسامی برگزیدگان به شرح زیر است:
اثر منتخب: گزارش «داستان نزول و صعود غول صنعتی خاورمیانه: واگن پارس در آستانه یک رکوردزنی تاریخی/کارگران به شدت مشغول کارند»/ آذر اسفندیاری / دفتر ایسنای استان مرکزی معرفی شد.
در بخش آثار مکتوب شایسته تقدیر:
ـ گزارش «انجماد یک رویا در دمای منفی ۱۹۶ درجه» از پریسا سیدیان  
ـ مصاحبه با مهسا جاور؛ مادری که برای زندگی و دخترش می جنگد از آتنا خلیلی
در بخش ویدئو و عکس شایسته تقدیر:
ـ ویدیو سه قسمتی «قربانی کردن تنها تالاب زنده قم» از «احمد ظهرابی» از دفتر قم
ـ ویدئو سه قسمتی «استقرار یگان های زرهی نیرهای زمین ارتش، رزمایش اقتدار ۱۴۰۱» از اسماعیل گلرخ
ـ ویدئو «دامن طلایی لرستان» از ترانه بازداری از دفتر لرستان
ـ گزارش تصویری «گردش چرخ تولید در استان یزد» از  محمدمسعود زارع از دفتر  استان یزد
همزمان با برپایی رویداد «جهاد رسانه ای؛ روایت امید و پیشرفت» و در مراسمی که با هدف تجلیل از خبرنگاران جهادی برگزار شد، از سرویس خبری «پیشرفت» در سایت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با حضور سیدمحمد حسینی (معاون پارلمانی رییس جمهور)، سپهر خلجی (رییس شورای اطلاع رسانی دولت)، حسن مسلمی نائینی(رییس جهاد دانشگاهی) و محمدمهدی خیرجو (مدیرعامل ایسنا) رونمایی شد.

انتهای پیام
نظر شما:
گنئئحخ

source

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *