گیلان کی خنک می شود؟ – لنگرخبر

محمد دادرس امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه هوای گرم و شرجی تا روز سه شنبه ۲۰ تیرماه در گیلان مستقر است، اظهار کرد: طبق پیش بینی نقشه های هواشناسی، آب وهوای استان گیلان از عصر سه شنبه تا پایان هفته، ناپایدار و بارانی پیش بینی می شود. 
وی با اشاره به اینکه دمای هوای شهر رشت هم اکنون ۲۹ درجه سلسیوس است، افزود: در روز دوشنبه ۱۹ تیرماه دمای هوا در ساعات اوج خود به ۳۴ تا ۳۶ درجه سلسیوس خواهد رسید و به همین دلیل کودکان، سالمندان و بیماران قلبی از حضور در فضای در ساعات اوج گرما خودداری کنند. 
مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اینکه از روز سه شنبه ۲۰ تیرماه به بعد در ارتفاعات و دامنه ها بارش باران پیش بینی می شود، افزود: دمای هوای اکثر مناطق استان گیلان از روز سه شنبه تا پایان هفته جاری بین ۸ تا ۱۲ درجه سلسیوس کاهش پیدا می کند. 
مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه در مناطق جلگه ای و ساحلی، پدیده مه و کاهش دید افقی پیش بینی می شود، بیان کرد: مردم و مسافران هنگام ترددهای جاده ای در محورهای کوهستانی و ارتفاعات، احتیاط لازم را به عمل آورند و در این ایام، کوهنوردی و جابه جایی عشایر کوچ رو نیز با احتیاط انجام شود. 
وی با بیان اینکه کشاورزان نیز باید تمهیدات لازم را جهت جلوگیری از خسارت احتمالی انجام دهند، گفت: باغداران، کشاورزان و گلخانه داران باید اقدام حفاظتی را انجام دهند. 
انتهای پیام/۸۴۰۰۸
نظر شما:
گنئئحخ

source

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *