– توضیحات اداره نوسازی مدارس قزوین درباره فیلم منتشر شده از یک … – لنگرخبر

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ در روز اول مهر ویدیویی از وضعیت نامناسب مدرسه ای در روستای نیارک استان قزوین در فضای مجازی منتشر شد.
در این فیلم، والدین دانش آموزان با نمایش فضای نامناسب مدرسه و  تخریبی بودن مدرسه، ضمن خارج کردن دانش آموزان از مدرسه می گویند که اجازه نخواهند داد فرزندشان در این مدرسه درس بخواند.
ابراهیم سعادت فر؛ مدیرکل نوسازی مدارس استان قزوین درباره وضعیت این مدرسه گفت: این مدرسه تخریبی است و دو سال گذشته درخواست دادیم تا این مدرسه در اعتبارات محرومیت زدایی سازمان برنامه و بودجه کشور قرار گرفته و ردیف اعتباری آن جا به جا نشود اما وقتی بودجه استان به ما ابلاغ شد شاهد حذف اعتبار این مدرسه بودیم.
وی با اشاره به اینکه مدرسه 6 کلاسه است  اما 4 کلاس درس آن دایر است، افزود: 55 دانش آموز ابتدایی و 8 دانش آموز دوره متوسطه اول در این مدرسه تحصیل می کنند.
سعادت فر گفت: مدرسه به دلیل تخریبی بودن، وضعیت مناسبی ندارد البته با بنیاد برکت و علوی رایزنی هایی داشتیم تا مدرسه جدیدی به جای آن ساخته شود اما فعلاً محقق نشده است.
مدیرکل نوسازی مدارس استان قزوین بیان کرد:  فعلاً تصمیم گرفتیم تا 4 کانکس جایگزین این مدرسه تخریبی کنیم، قرار شد یک کانکس طی روزهای آینده ارسال شود و باید سفارش ساخت سه کانکس  دیگر را بدهیم همچنین یکی از افراد محلی اعلام کرده است که برای ساخت مدرسه کمک می کند اما دولت هم باید مشارکت مالی کند بنابراین اسم این مدرسه را در لیست تخریب و بازسازی قرار خواهیم داد.
هم اکنون دانش آموزان ابتدایی این مدرسه، در مکان دیگری که توسط آموزش و پرورش منطقه معرفی شده است، ساماندهی شده اند و برای دانش آموزان دوره متوسطه اول کانکس ارسال شده است و چند کانکس مورد نیاز برای ساماندهی دانش آموزان دوره ابتدایی طی هفته های آینده به منطقه ارسال خواهد شد.
پیش از این سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفته بود: 3 هزار و 300 مدرسه سنگی و کانکسی با جمعیت بالای 10 دانش آموز در کشور وجود دارد که جمع آوری  آنها در اولویت برنامه های سازمان نوسازی قرار گرفته است و تا پایان سال 1403 جمع آوری خواهد شد.
همچنین 19 درصد مدارس کشور به تعداد 30 هزار کلاس درس در کشور وضعیت تخریبی دارند.
انتهای پیام/
نظر شما:
گنئئحخ

source

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *