– تازه هایی از بهرام افشاری، سعید چنگیزیان و سجاد افشاریان – لنگرخبر

به گزارش ایسنا، بهرام افشاری در نخستین تجربه کارگردانی اش فیلم کوتاه «خانه خاکستری» را ساخت. کامبیز دیرباز، هومن حاجی عبداللهی، خاطره اسدی، مهدی صباغی، نیکی مظفری، کریم امینی، مونا فائزپور، علی صالحی، حیدر طلوعی نیا و حسین براتی بازیگران این فیلم کوتاه هستند.
ضمن این که رضا میرکریمی پروانه ساخت فیلم سینمایی «رئیسعلی» را گرفت و پیش بینی می شود این فیلم که درباره سردار تنگستان رئیسعلی دلواری است ، پیش تولیدش پاییز آغاز شود.
درخواست تهیه کننده «بی رویا»: صبر کنید نسخه قانونی را ببینید
این در حالی بود که در ادامه قاچاق چند فیلم اکران نشده سینما، تهیه کننده فیلم «بی رویا» از برنامه ریزی قبلی برای اکران آنلاین فیلمش خبر می دهد و از مخاطبان درخواست می کند که کمی صبر کنند تا نسخه قانونی این فیلم را تماشا کنند و به حقوق معنوی دست اندرکاران آن احترام بگذارند.
نکوداشتی برای خسرو سینایی
موزه سینمای ایران نیز قرار است که با همکاری انجمن دانش آموختگان مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی باغ فردوس، نکوداشت زنده یاد«خسرو سینایی» را برگزار کند.
برنامه های خانه هنرمندان برای روز ملی سینما
همچنین اعلام شد که اجرای قطعه «خانه آبی»،  نمایش دو مستند «موج نو سینمای ایران» و «روز ملی سینما» و سخنرانی اهالی سفارت ژاپن از جمله برنامه های رویدادی است که همزمان با روز ملی سینما در خانه هنرمندان برگزار خواهد شد.
سینمای ایران زیر ذره بین جشنواره آلمانی
همچنین جشنواره بین المللی «پنج دریاچه» آلمان (Fünf Seen Filmfestival ۲۰۲۳) امسال بخش ویژه ای را به نمایش آثار سینمای ایران اختصاص داده است.
کره جنوبی و استونی وارد رقابت اسکار شدند
جایزه اول جشنواره سارایوو به فیلم گرجستانی رسید
چه تعداد مخاطب به تماشاخانه های غیرخصوصی تهران رفتند؟
در خبری هم آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش های به صحنه رفته در مجموعه تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه ۲۷ مرداد سال ۱۴۰۲ مشخص شد.
سعید چنگیزیان و  سجاد افشاریان روی صحنه می روند
افزون بر این، این روزها با اجرای چند نمایش تازه، بازیگرانی چون سجاد افشاریان، سعید چنگیزیان، فرزین محدث، عمار تفتی و … روی صحنه می روند و چهره هایی همچون صابر ابر، مرتضی اسماعیل کاشی و … نیز به عناوینی دیگر با اجرای برخی آثار نمایشی همکاری دارند.
چه عشق ها و زندگی هایی که در کودتای ۲۸ مرداد از بین رفت!
آخرین وضعیت جسمی خسروشاهی و مریم نشیبی در بیمارستان
در ادامه اعلام شد که خسرو خسروشاهی ـ دوبلور پیشکسوت و صدای ماندگار کشورمان ـ در بیمارستان بستری است.
هچنین مریم نشیبی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ که به دلیل عارضه قلبی مدتی در بیمارستان بستری شده بود، با گذراندن شرایط درمان، خوشبختانه در وضعیت جسمی خوبی به سر می برد.
آقای جبلی، مدیران تان را با هم آشتی بدهید!
یادبودی برای کورش صفوی
در خبری هم اعلام شد که مراسم یادبود کورش صفوی که پیکرش در قبرس آرام گرفته است روز دوشنبه، ۶ شهریور ۱۴۰۲ از  ساعت ۱۷ در  سالن فردوسی خانه اندیشمندان و به صورت حضوری برگزار می شود.
معرفی برترین نویسنده رمان علمی تخیلی سال و کتاب جدید «استفن کینگ»
همچنین جایزه امسال «آرتور سی کلارک» به رمانی نوشته «ند بیومن» اهدا شد. «ند بیومن» برای نگارش رمانی که هیات داوران آن را به عنوان یک کتاب «پیچیده» و «بامزه» توصیف کرده اند، به عنوان برنده جایزه ادبی «آرتور سی کلارک» انتخاب شد.
و این که «استفن کینگ» نویسنده نام دار آمریکایی از احتمال انتشار جلد سوم کتاب های «طلسم» خبر داد.
رقابت هنرمندان ایران و برزیل برای کاریکاتور پله و وینیسیوس جونیور
روز شنبه همچنین نشست خبری جشنواره کارتون، کاریکاتور و پوسترِ دوستی ایران و برزیل برگزار شد. این جشنواره قرار است در دو مرحله در کشورهای ایران و برزیل برگزار شود.
زمان تشییع پیکر جلال شباهنگی
در خبری دیگر زمان تشییع پیکر جلال شباهنگی ـ  نقاش، گرافیست و مجسمه ساز ـ اعلام شد؛ پیکر این هنرمند که روز پنج شنبه ٢۶ مردادماه در ٨٨ سالگی درگذشت، صبح یکشنبه ٢٩ مرداد تشییع خواهد شد.
«مایکل جکسون» پس از مرگ دادگاهی می شود
بخشنامه ای که مسافران را راهی ترکیه می کند!
گفت وگویی هم با عضو هیأت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر سفر هوایی گردشگری و زیارتی استان تهران داشتیم که با اشاره به بخشنامه ممنوعیت چارتر پروازهای داخلی، گفت: ممنوعیت چارتر پروازها، دو مسیر گردشگری قشم و کیش را با چالش جدی مواجه کرده است؛ با اجرای این تصمیم پروازهای داخلی کم و گران شده و مسافر به آنتالیا و استانبول هدایت می شود.
توقف «اقدامات غیراصولی» در مسجد معیرالممالک تهران
در ادامه هم وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تخریب در مسجد معیرالممالک را «فعالیت غیراصولی» خواند و از توقف آن خبر داد. مسجد و مدرسه معیرالممالک از جمله بناهای تاریخی تهران است که مالکیت آن ها در اختیار اوقاف بوده و بر اساس گزارش هایی، در چند روز گذشته درهای آن به بهانه مرمت بسته شده و تخریب کالبدی در آن اتفاق افتاده است.
اتفاقات تازه در خانه پدری جلال آل احمد
در نهایت این که مرمت خانه پدری «جلال آل احمد» در تهران سرانجام آغاز شد و قرار است اتاق جلال در خانه پدرش پاتوق نویسندگان و هنرمندان شود.
انتهای پیام 
نظر شما:
گنئئحخ

source

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *