– ۵۱ درصد مشاغل از پرداخت مالیات معاف هستند – لنگرخبر

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رضا برهانی نیا، مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران در دفتر مدیریت سازمان امور مالیاتی گیلان با اشاره به اهمیت نقش رسانه در حوزه مالیات، اظهار کرد: میزان درآمد دولت از محل مالیات از درآمد نفتی جلو زده است و پیش بینی می شود طی سال های آینده ملاک دولت برای اداره کشور صرفاً بر پایه مالیات برنامه ریزی شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان با اشاره به درآمد مالیاتی گیلان طی ماه های اخیر، گفت: سهم مصوب استان برای وصول مالیاتی هفت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان مالیات در استان وصول و به خزانه واریز شده است.
برهانی نیا با اشاره به تعامل سازمان امور مالیاتی با اتاق اصناف، بیان کرد: میز خدمتی توسط این اداره در اتاق اصناف تشکیل و در سایه این تعامل ابعاد قانونی و مبانی وصول مالیات به صورت شفاف تبیین و تشریح شده است.
وی با اشاره به اصلاح و توسعه وصول مالیاتی براساس مستندات مالی، افزود: وصول مالیات در دوره کنونی بسیار دقیق تر و به عدالت نزدیک تر شده است.
مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان بر توجه بیش از پیش مالیات بر کسبه تأکید کرد و گفت: این سازمان در مواجهه با مودیان مالیاتی حقیقی بر اساس تبصره و تخفیفات قانونی و تعدیل شده، رفتار می کند که بر همین اساس ۵۱ درصد مشاغل از پرداخت مالیات معاف هستند.
به گفته برهانی نیا، حدود ۸۰ درصد مشاغل حقیقی زیر ۱۰ میلیون تومان در سال مالیات پرداخت می کنند و کارمندان دولت نیز بیشترین پرداخت مالیات را در بین مالیات دارند.
مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان با اشاره به نوع رفتار سازمان مالیات با شرکت ها و کارخانجات فعال در گیلان، بیان کرد: تمامی شرکت ها و کارخانجاتی که فعالیت اقتصادی در استان دارند، فرایند بررسی و وصول مالیاتی آنها در استان انجام می شود.
برهانی نیا با اشاره به بخشودگی مالیاتی در استان، افزود: تقسیط بلند مدت و تخفیف در وضع مالیات از جمله حمایت های سازمان مالیاتی در سال های اخیر است.
وی با اشاره به موضوع فرار مالیاتی نیز گفت: هر چقدر شفافیت قانون و درآمد واحد های اقتصادی شفاف باشد، وصول مالیات نیز دقیتر است.
مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان با تاکید بر اینکه این سازمان تنها مسوول شناسایی و وصول مالیات است، تصریح کرد: برخی از دهیاران و یا شهرداران تقاضایی مبنی بر تخصیص سهم بیشتری مالیات از محل ارزش افزوده به مناطق خود دارند که لازم است تأکید کنم ما متولی وصول مالیات هستیم نه توزیع آن.
برهانی نیا با اشاره به نحوه برخورد مالیات با بنگاه های املاک و خودرو، افزود: مبنای دریافت مالیات از بنگاه ها فعلاً بر مبنای مستندات ارایه شده نظیر حساب های بانکی و مبایعه نامه ها است.
پایان پیام/۳۳۸۹
نظر شما:
گنئئحخ

source

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *